KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 9833086
*
nr 983 3086
Birger Lundqvist
(1910-1952), Sverige
Tusch, Birger Lundqvist (1910-1952), 1950, motivet: 21x29
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2015
kl 20:17:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 19:29:30
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Birger Lundqvist
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Läs mer om Birger Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birger lundqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Birger Lundqvist
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Läs mer om Birger Lundqvist
nr 983 3086
Birger Lundqvist
(1910-1952), Sverige
Tusch, Birger Lundqvist (1910-1952), 1950, motivet: 21x29
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 19:29:30 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Birger Lundqvist
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Birger Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birger lundqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09